Home Konuşmacılar

Konuşmacılar

by admin

NASUH MAHRUKİ

30 Mayıs 2020 Cumartesi - 12.00

Üniversite yıllarında dağcılık sporuyla tanışan ve Everest Dağı’na tırmanan ilk Türk dağcı, aynı zamanda Yedi Zirveler projesini tamamlayan dünyanın en genç dağcısı unvanına sahip Nasuh Mahruki ile söyleşi yapmanın heyecanı içindeyiz.
Dağcılık dışında mağaraclık, aletli dalış, yamaç paraşütü, motor sporları, bisiklet ve yelken sporuyla da ilgilenenen çok yönlü konuğumuz Nasuh Mahruki, zirvemizde bizlerle olacak.

Altını çize çize okuduğumuz ilham verici kitabı “Kendi Everest’inize Tırmanın”da 21. yüzyıl becerilerini nasıl harekete geçirebileceğimizi 64 maddelik bir yol haritası ile bizlere vermişti.

Değerli konuğumuz ile yapacağımız keyifli sohbette hepinizi kendi Everest’inize tırmanmaya davet edeceğiz

HAKAN POLATOĞLU

30 Mayıs 2020 Cumartesi - 12.45

Çağdaş Okulları 1992 yılından bu yana Eskişehir’in tek vakıf okulu olarak misyonu gereği şehrimizde gerçekleşen pek çok eğitsel programa ev sahipliği yaptı. Bu yıl açılan lisemizle düzenlediğimiz Kariyer Zirvesi ile de şehrimize katkı sunmayı amaçlıyoruz.

Zirvemizde yer alacak bir diğer değerli isim, şehrimizin kariyer öncülerinden biri olan Eti İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu. Birçok başarıya imza atan konuğumuzun kariyer yolculuğuna dair yapacağı paylaşımlarını kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

TULUHAN TEKELİOĞLU

30 Mayıs 2020 Cumartesi - 13.30

Zirve konuklarımızdan bir diğeri de ekranlardan tanıdığımız ve severek takip ettiğimiz bir isim olan Sunucu, Yazar, Gazeteci ve Belgesel Yönetmeni Tuluhan Tekelioğlu. Geçen yıl 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı için Türkiye’nin farklı bölgelerinden, ilham veren 8 gencin hikayesini konu alan “Güç Sensin” isimli belgeselini ve başarılarla dolu yaşamını konuşacağımız söyleşimizi kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Kariyer Zirvesi için son 4 gün!

NEBİL ÖZGENTÜRK

30 Mayıs 2020 Cumartesi - 14.15

Kariyer Zirvemizde bizlerle olacak isimlerden bir diğeri de ünlü Gazeteci, Yazar ve Yönetmen Nebil Özgentürk.
“Bir Yudum İnsan” belgeselleri ile yakından tanıdığımız ve beğeni ile izlediğimiz Nebil Özgentürk’ü sizlerle buluşturacak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 

FARUK BUDAK

30 Mayıs 2020 Cumartesi - 15.00

21. yy yetkinlikleri arasında kabul edilen çok yönlülük için iyi bir örnek oluşturacak Dr. Faruk Budak aynı zamanda yüksek mühendis, PMP ve bir gezgin. Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümünden mezun olduktan sonra aynı bölümde yüksek lisans öğrenimini bitirdi ve sonrasında Endüstri Mühendisliği doktorasını tamamladı. 2007 yılından beri kurucu ortağı olduğu bir şirkette proje yönetimi, eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermeye devam ederken çıktığı Asya–Afrika gezisinde sırasıyla Hindistan, Nepal, Burma, Laos, Kamboçya, Tayland, Malezya, Singapur, Endonezya, Güney Afrika, Lesotho, Swaziland, Mozambik, Zimbabwe, Malawi, Tanzanya, Kenya, Etiyopya, Sudan, Mısır, Ürdün ve Suriye’yi 14 ay 22 gün boyunca sırt çantasıyla ve tek başına dolaştı. Aynı zamanda lisanslı bir dağcı olan Sayın Faruk Budak’tan ilham alacağımız çok şey var gibi duruyor değil mi?

OZAN GÜVEN

30 Mayıs 2020 Cumartesi - 15.45

Kariyer Zirvemize sayılı günler kala konuklarımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Kendi alanlarında büyük başarılara imza atmış ve bizlere ilham verecek konuklarımızdan biri ünlü oyuncu Ozan Güven. İkinci Bahar, Çiçeği Büyütmek, Koçum Benim, Aslı ile Kerem, Bir İstanbul Masalı, Canım Ailem, Koyu Kırmızı, Muhteşem Yüzyıl ve Fi gibi televizyon dizilerinin yanı sıra; G.O.R.A, A.R.O.G, Yahşi Batı ve Arif V216 filmlerinde de beğeni ile izlediğimiz konuğumuz bu kez de okulumuz sosyal medya hesaplarında canlı yayınlanacak zirvemizde izleyiciler ile buluşacak.

Prof. Dr. BÜLENT ÖNAL

30 Mayıs 2020 Cumartesi - 16.30

Zirve konuklarımızdan biri de Prof. Dr. Bülent Önal.
İyi bir beyin cerrahı mikrocerrahi teknikleri takip eder , dikkat ve konsantrasyon sahibidir , yoğun ve stresli çalışma temposuna uyum sağlar , her türlü ameliyatı gerçekleştirebilecek fiziki yeterliliğe sahiptir , hassastır, hastaları ve yakınlarıyla iyi iletişim kurar. Bu özelliklere ve hatta daha fazlasına sahip , alanında uzman , tüm hastalarının severek bahsettiği bir beyin cerrahı ile tanışmak kim bilir hayatımızda neleri değiştirecek! Siz de bizimle değişime katılmaya ne dersiniz?

SÜMEYYE BOYACI

30 Mayıs 2020 Cumartesi - 17.15

Zirve programımızın değerli konuklarından biri de Eskişehirli Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu, 17 yaşındaki Sümeyye Boyacı, hepimizin hatırlayacağı gibi Brezilya’da düzenlenen “Open Water Swimming World Championships” yüzme şampiyonasında dünya şampiyonu olmuştu.
2003 yılında Eskişehir’de iki kolu olmadan ve kalça kemiği çıkık bir şekilde doğan, ilkokul eğitimi sırasında ayaklarıyla yazı yazmayı öğrenen, 4.5 yaşında ayağıyla resim yapmaya başlayan ve engel tanımadan birçok başarıya imza atan milli sporcumuzu konuk etmekten büyük mutluluk duyacağız.

Ön yargıları nedeniyle belki de kendi potansiyelini keşfedemeyenlere ilham kaynağı olacak bu harika söyleşiyi kaçırmayın deriz.

ALP KIRŞAN

30 Mayıs 2020 Cumartesi - 18.00

Ekranların sevilen yüzü, oyuncu ve sunucu kimliğiyle yakından tanıdığımız Alp Kırşan zirvemizde konuklarımız arasında sizler için yerini alacak.

Zirveye son 2 gün! Okulumuz sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak programımızın moderatörleri ise birbirinden kıymetli öğrencilerimiz olacak

ÇİĞDEM ERTEM

30 Mayıs 2020 Cumartesi - 20.00

Kariyer Zirvemizde yer alacak bir diğer rol model isim İNTEL Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Çiğdem Ertem.

Basketbol Milli Takımı’nda oynarken geçirdiği bir kaza sonucu sporu bırakıp kendine yeni bir rota çizerek INTEL gibi dünya devi bir markanın Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı oldu. Sorumluluğundaki bölgede 67 ülke bulunuyor. Peki nedir başarısının sırrı? Siz de merak ediyorsanız bu harika söyleşiyi kaçırmayın

YILMAZ VURAL

30 Mayıs 2020 Cumartesi - 20.45

Zirve programımızda konuklarımızdan biri de Ünlü Teknik Direktör Yılmaz Vural olacak.

Türk futbolunun iz bırakan efsane isimlerinden olan Yılmaz Vural’la keyifli geçeceğine inandığımız bu güzel sohbet için siz de aramızda yerinizi almayı unutmayın.

ECE KAMAR

30 Mayıs 2020 Cumartesi - 21.30

Zirvemizde yer alacak diğer bir değerli isim ise Microsoftun araştırma departmanında kıdemli araştırmacı ve takım lideri olarak görev yapan Yapay Zeka Uzmanı Ece Kamar.

Harvard Üniversitesinde Bilgisayar Bilimi doktarasını yapmış, araştırmaları Robert L. Wallace Ödül Bursu, Microsoft Araştırma Lisansüstü Araştırma Bursu ve çesitli akademik konferanslar tarafından ödüllendirilmiş ve Bilgisayar Dernegi (ACM) tarafından gelecegin bilişimcileri arasına seçilmiş, saygın yapay zeka yayinlarinda 40’tan fazla yayını ve patentleri bulunan Ece Hanım’ı zirvemizde sizlerle buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Amerika’dan katılım sağlayacak değerli konuğumuz ile yapay zekanın insanlık için bir son bir tehdit mi yoksa yepyeni bir başlangıç mı olduğunu ve kariyer yolculuğunu konuşacağımız bu ilham vereci buluşma için hatırlatıcılarınızı kurmayı unutmayın.

AYŞE BEGÜM ONBAŞI

31 Mayıs 2020 Pazar - 11.15

Zirve programımızın en genç konuğu Türk Aerobik Jimnastikcisi olan ve 11 yaşından beri milli forma taşıyan, Dünya ve Avrupa Şampionaları’nda altın madalya kazanmış, birçok farklı yaş kategorisinde 60’ı aşkın madalya sahibi olan Türkiye’nin gururu Ayşe Begüm Onbaşı’yı aramızda görmek bizler için çok keyifli olacak. Sporun her alanında lider öğrenciler yetiştiren, okulumuz öğrencileri için de rol model olacak konuğumuz ile keyifli sohbetimizde sizleri de aramızda görmeyi çok isteriz.

ÖZGÜR KAYA

31 Mayıs 2020 Pazar - 12.00

Çocukken pek çoğunuzun hayalleri arasında belki de pilot olmak vardı. Pilotluk heyecan veren yapısı, çalışma koşulları, farklı ülke ve kültürleri tanıma şansı gibi pek çok yönü ile her dönem ilgi çeken mesleklerden biri olmuştur. Zirvemizde yer alacak konuğumuz Kaptan Pilot Özgür Kaya ile yapacağımız söyleşimizde mesleği daha yakından tanıma şansımız olacak.

Dr. Öğr. Üyesi İLKER KAYABAŞ

31 Mayıs 2020 Pazar - 12.45

Hepimizin teknoloji ile bağının farklı bir boyut kazandığı, tüm dünyanın dijital bir dönüşüm sürecinden geçtiği şu günlerde zirve programımızın diğer bir değerli konuğu ise Dr. İlker Kayabaş. Sizlere kısaca kendisinden bahsetmemiz gerekirse İlker Kayabaş; web ve mobil uygulamalar geliştiren bir yazılımcı, açık ve uzaktan öğrenme teknolojileri üzerine çalışmalar yapan bir akademisyen ve girişimci.

Teknoloji, öğrenme ve kariyer özelinde dijitalleşen dünyanın bizden neler beklediğini konuşacağımız bu keyifli sohbeti kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

ARDA GENÇ

31 Mayıs 2020 Pazar - 13.30

Zirve programımızda şehrimizden ağırlayacağımız bir diğer isim de Eskişehir Ticaret Odasında Genel Sekreter Yardımcısı olan, aynı zamanda Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi Koordinatörü Arda Genç. Konuğumuz aynı zamanda Türkiye Bilişim Derneği Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Üyeliği, Genç Akademi Spor Kulübü Dernek Başkan Yardımcılığı, Kent Bilişim Kurulu ve LÖSEV gibi birçok sivil toplum kuruluşunda da gönüllü olarak çalışmaktadır. Şehrimizde eğitim hayatını tamamladıktan sonra yine şehrimiz için çalışmalarını sürdüren bir rol modeldir.

LEVENT ÜZÜMCÜ

31 Mayıs 2020 Pazar - 14.15

Zirvemizde yerini alacak bir diğer konuğumuz ünlü Oyuncu Levent Üzümcü. Şehrimizin üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Tiyatro Oyunculuğu eğitimi ile kariyeri başlayan Levent Üzümcü’nün Eskişehir’e dair anılarını da tazeleyeceğimiz söyleşimizde sizleri de aramızda görmekten mutlu olacağız.

YILMAZ ÖZDİL

31 Mayıs 2020 Pazar - 15.00

Gazeteci kimliği ve kitapları ile sürekli gündemde kalmayı başaran usta kalem, son zamanlarda Mustafa Kemal adlı kitabıyla da adından sıkça söz edilen yazarlar arasında yer aldı. Hepimizin kütüphanesine en az bir kitabıyla konuk olan böylesine muazzam bir kalemi Zirve programımızda ağırlayacak olmanın heyecanını taşıyoruz.

Prof. Dr. YILMAZ BÜYÜKERŞEN

31 Mayıs 2020 Pazar - 15.45

Şehrimize her yönüyle yeni bir çehre kazandırarak Eskişehir’in imajını uluslararası anlamda yükselten bir lider olan Eski Anadolu Üniversitesi Rektörü ve hâlâ Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen de zirve programımızın değerli isimleri arasında.

Hepinizin bildiği gibi şehrimizin tek vakıf okulu olan Özel Çağdaş Okulları, ESBAV (Eğitim ve Bilimsel Araştırma Çalışmaları Vakfı) tarafından kurularak 1992 yılından beri hizmetlerine devam eden köklü bir kuruluştur. Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile taçlandıracağımız bu oturum bizler için çok anlamlı.

MUSA GÖÇMEN

31 Mayıs 2020 Pazar - 16.30

Müziğin coşkusu ile geçen harika bir kariyer sohbetine hazır mısınız? Zirve oturumlarımızın bir başka konuğu müthiş sahne performansları ile dünya çapında ün kazanmış, bilinen rock şarkılarını senfoni orkestrasıyla yeniden yorumlayan “Senforock Orkestras” Şefi ve Besteci Musa Göçmen.

Senforock yolculuğunun nasıl başladığı, büyük kalabalıkların izlediği sahnelerde yaşanan duygular, bambaşka bir akımın öncüsü olmak, yurt içi ve yurt dışında gerçekleşen sayısız performanslar ve dahası… Sıra dışı Orkestra Şefi ve Besteci Musa Göçmen’le söyleşiye hazır mıyız?

İBRAHİM EDEN

31 Mayıs 2020 Pazar - 21.30

Zirve programımıza sizler için Amerika’dan katılacak olan diğer konuğumuz Görüntü İşleme ve Makine Öğrenmesi Uzmanı İbrahim Eden.

NVIDIA’nın otonom (insansız) araçlar departmanında kıdemli bilim insanı ve takım lideri olarak çalışmalarını sürdüren, son iki buçuk yıldır sensor verilerini kullanarak trafikteki aktörlerin (araçlar, yayalar ve başka tehlikeli objelerin) tanınması ve yine sensör verilerini kullanarak yüksek çözünürlüklü harita oluşturma üzerine yoğunlaşan İbrahim Eden, geçtiğimiz on yıl içerisinde Twitter Cortex, Periscope, Microsoft Hololens, Microsoft Translator ve Microsoft Augmented Reality takımlarında görüntü işleme, arttırılmış gerçeklik ve makine öğrenmesi konularında faaliyet göstermiştir. Lİsans eğitimini Sabancı Üniversitesi ve yüksek lisans çalışmalarını Brown Üniversitesinde tamamlayan İbrahim Eden’in çalıştığı alanlarda onaylanmış 15 patenti bulunmaktadır.

Peki bu başarılı kariyer yolculuğunun şehrimizde yani Eskişehir’de başladığını biliyor muydunuz?