Home Buluşmalar KARİYER BULUŞMALARI BAŞLADI!

KARİYER BULUŞMALARI BAŞLADI!

by admin
0 comment

Özel Çağdaş Fen ve Anadolu Lisesinde gelenek haline gelecek olan “Kariyer Buluşmaları”nın ilki Seattle Washington’dan konuğumuz olan Facebook Veri Bilimi Müdürü ( Data Science Manager) Gökhan SAMUR’du.

1999’da yapınlan üniversite giriş sınavında Türkiye 7’ncisi olarak derece yapan ve üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Gökhan Samur, yine aynı üniversitenin Matematik Bölümünden de çift ana dal yaptı. Yüksek lisansını Amerika’nın Endüstri Mühendisliği alanındaki bir numaralı okulu olan “Georgia Tech”te yapan Gökhan Samur, Emory Üniversitesinde de işletme yüksek lisansı yaptı.

Kariyer hayatına nasıl ulaştığıyla ilgili öğrencilerimize tecrübelerini aktaran Gökhan Samur; sınavlara hazırlanırken neler yapılması gerektiğinden, üniversite ve bölüm seçiminin öneminden, kendini doğru tanımanın ve yeteneklerinin farkında olmanın gerekliliğinden, Amerika’daki yaşamından da bahsetti.

Özel Çağdaş Okulları Fen ve Anadolu Lisesi Kariyer Günleri etkinliğine verdiği katkılardan dolayı Gökhan Samur’a çok teşekkür ederiz.

You may also like